Seviyelere göre İngilizce Dizi Önerileri

ugur_krky

Administrator
Yönetici
Seviyelere göre İngilizce Dizi Önerileri


1. The Walking Dead

Drama ve korku dizi türü tam size göre ise aradığınız dizi The Walking Dead olabilir. En başarılı dizilerden biri olarak gösterilen bu dizi; gerek dizide kullanılan kelimelerin üst seviyede olmaması gerekse de konuşmaların yavaş gerçekleşmesi İngilizce 1. seviyede olan ve İngilizce dizi izlemeye yeni başlayan kişiler için tavsiye edilebilir.

2. Friends
Sitcom dizilerin yıldızı haline gelen Friends dizisi 20 dakikalık bölümleri ve komedi türünü oldukça başarılı bir şekilde uygulamasıyla; sizi sıkmadan eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayacak. Dizide kullanılan kelime çeşitliliğinin fazla oluşuna karşın; konuşma hızının yavaş olması 2. seviyede olan öğrenciler için tavsiye edilebilir.

3. Hannibal
Suç, drama ve korku kategorisinde yüksek bir başarı elde etmiş olan bu yapım İngilizce öğrenirken size heyecanlı anlar yaşatacak. Dizide kullanılan kelimelerin çeşitliliği fazla olsa da; konuşmaların anlayabileceğiniz ölçüde yavaş ifade edilmesi 2. seviye İngilizce dizi tutkunları için oldukça fayda sağlayacaktır.

4. How I Met Your Mother
Komedi dizilerinin yıldızı haline gelen bu dizide 5 iyi arkadaşın hayatları ve seçimleri esprili bir dilde anlatılıyor. Size sadece komedi değil bunun yanı sıra duygusal anlarda yaşatacağına garanti vereceğimiz bu dizide; kelime dağarcığınız oldukça gelişim gösterecek. Dizide konuşma hızı ise ortalama bir duruş sergiliyor.

5. Sex and The City
Sex and the city, New York şehrini temeline alan ve 4 kadın arkadaşın aşk, ilişki ve cinsellik hakkında yaşadıkları olayları anlatan bir romantik komedi dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Eski bir dizi olsa bile sizlere hala Manhattan modasının dönüşüm ve gelişimini izleme şansını sunmakta. Kelime olarak çeşitlilik olmasa da konuşma hızı oldukça yüksek olan bu yabancı dizi, 3. seviye İngilizce eğitiminde bulunan kişilere tavsiye edilebilir.6. Game of Thrones
En güzel yabancı diziler listesinde başı çeken Game of Thrones; fantastik kurgu üzerine kurulu olsa bile içinde her türü barındırarak, size yeni bir dünyanın kapılarını açacak. İngilizce aksanı üzerinden telaffuzunuzu geliştirmek istiyorsanız sizin için doğru bir dizi olduğunu söyleyebiliriz. Dizide konuşulan dilin oldukça ağır olması sebebiyle İngilizce seviyesi yüksek kişilere tavsiye edilebilir.7. Sherlock
Sherlock, polisiye ve dedektif türünde dünya çapında popüler dizilerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Dizide komedi unsurunun oldukça etkileyici işlenmesi ve İngilizce aksan kullanımının başarısı ilk dikkat çeken özelliklerinden biri. Ancak konuşmaların hızlı geçmesinden kaynaklı; eğer İngilizce seviyeniz yüksek ise aksan ve telaffuz için izlenebilecek bir dizi olduğunu söyleyebiliriz.8. Black Mirror
Teknoloji bağımlılığını distopik bir kurgu ile yorumlamış ve her bölümü konu ve cast olarak bağımsız olan bu dizi son yılların en sevilen popüler dizilerinden biri haline geldi. İngilizce dizi izlemeye yeni başlayan kişiler için şiddetle tavsiye edilir.

9. The Simpson
Yediden yetmişe herkesi ekrana kitleyebilme potansiyeline sahip bu yabancı dizi, yetişkinler için üretilen bir animasyon olduğunu söyleyebiliriz. Kendinizi bir süre sonra Simpson ailesinin bir ferdi gibi hissedeceksiniz. Ağır kelimeler olmasa da dizi de konuşma hızının oldukça yüksek olduğunu söylemekte yarar var.10. Doctor Who
Evrenin derinliklerinde doktor ile zamanda yolculuk yapma heyecanını yaşayacaksınız. Yıllardır süren ve başarısından hiçbir şey kaybetmeyen bu dizi, farklı aksanlar ile İngilizce öğrenmeye çalışan kişilere şiddetle tavsiye edilir.

Son olarak dizilerin yanı sıra İngilizce altyazılı filmler ve programlar da izleyerek bu süreci hızlandırmanız mümkün.
 
Üst